Harmonisks miera un mākslas dārzs, kur ir prieks uzkavēties, satikties un būt!

  • 12260.19
  • Cēsu pilsēta
  • Emma Rasa

Adresē, Palasta iela 11, atrodas viena no skaistākajām Cēsu jugendstila ēkām. Ēka ir arhitektūras piemineklis. Iecere zaļajā zonā aiz ēkas izveidot dārzu, iesaistot dažus japāņu ainavas stila elementus. Japāņu dārzs balstās uz dzīves apļveida filozofiju un dabas izteiksmīgumu, plūsmu, domām un miera sajūtu, kurš attīstās un mainās laika gaitā.

Labiekārtošanas darbi ir jāveic visā ēkai piegulošajā teritorijā, veidojot to stilistiski interesantu. Projekta mērķis ir sniegt vietējai kopienai šai vietai pievienoto vērtību, plašāku pielietojumu un harmonisku vidi ēkas lietotājiem, Cēsu iedzīvotājiem un viesiem. Izveidotajai teritorijai varētu būt reprezentatīvs raksturs. Stils atšķirīgs no citiem pilsētas parkiem.

Renovējot šķūni, būtu iespējams izveidot mācību āra telpu tēlniecības darbiem, kurus šobrīd nav iespējams realizēt slēgtās telpās, pavasarī praktizējot smilšu skulptūru veidošanas prasmes, ziemā ledus un sniega skulptūras, rīkojot tēlniecības simpozijus sadarbības skolām, meistarklases un laikmetīgās mākslas izstādes dabā. Turpinot šo tradīciju nākotnē, eksponējot skolas skolēnu skulpturālos objektus, veidotos mākslas darbu ekspozīcijas āra telpā. Tā būtu piemērota vieta svētku pasākumiem un pastaigu vieta pilsētas viesiem, ieceļotājiem, kas novieto auto kemperus blakus esošajā auto stāvvietā.

Ēkai piegulošā teritorija ir vide, kur labprāt brīvajā laikā, pirms skolas sākuma un gaidot vecākus pēc stundām, uzturas Cēsu mākslas skolas jaunā paaudze. Plānots ir teritorijā uzstādīt liela formāta tāfeli, kas ir izturīga pret mitrumu, kur jaunie mākslinieki un citi interesenti var izpausties zīmējot ar krītu. Tas būtu mainīgais ekspozīcijas panelis krīta zīmējumiem.

627 balsis


Balsošana noslēgusies

Pielikumi